Apie projektą

Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui bei Europos kultūros paveldo metams skiriamu „100 lankytinų kultūros paveldo objektų“ projektu Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos siekia paskatinti kiekvieną iš mūsų keliauti po savo kraštą, pažinti mus supančią kultūrinę aplinką ir paveldą, suprasti jo sudėtingas vertes. Tuo pačiu tai yra ir galimybė pažinti Lietuvą, jos istorinius ir kultūrinius laikotarpius per materialius, apčiuopiamus objektus.

Nors moksleivija ir jaunimas yra  šio, pirmiausia virtualaus, projekto pagrindinė tikslinė grupė, tikimės, kad šis projektas bus pravartus ir mažam, ir jaunam, ir brandžiam. Į šimtuką sudėti archeologinio, sakralinio, dvarų ir kt. paveldo objektai atrinkti atsižvelgiant į bendrojo lavinimo mokyklų programas, bendradarbiaujant su gyvą mokyklų poreikį jaučiančia Lietuvos istorijos mokytojų draugija, akademine bendruomene, neformaliojo ir formaliojo švietimo įstaigomis. Tačiau nereikia pamiršti, kad ne tik mokytojai, bet ir tėvai, seneliai, draugai gali būti puikūs vedliai po įdomų ir įtraukiantį kultūros paveldo pasaulį.

Projekto esmė  –  pažintį su kultūros paveldu pradėti nuo arčiausiai mūsų gyvenamosios vietos esančių objektų, vėliau palaipsniui aplankant tolimesnius ir toliausiai įsikūrusius, taip plečiant ir savo žinias, ir kelionių geografiją. Pasirinkę bet kurį iš šimto internetinėje svetainėje esančių lankytinų objektų, rasite jo trumpą istorijos ir paveldosauginės vertės aprašymą, žemėlapį, kuriame nurodyta tiksli objekto vieta, taip pat praktinę užduotį, kurią galėsite atlikti po realios pažinties su paveldo vertybe. Skatiname pasinaudoti galimybėmis komentuoti, dalintis nuotraukomis, pastebėjimais ar naudingais patarimais. Aktyvus Jūsų domėjimasis projektu būtų pats geriausias jo įvertinimas.

Nenusiminkite, jei projekte šiuo metu neaptiksite jūsų vietovėje esančių, visai Lietuvai reikšmingų nekilnojamųjų vertybių. 100 objektų – tik pati pradžia. Tikėdamiesi, kad jų bus ne vienas šimtas, lauksime jūsų siūlomų reikšmingų nekilnojamo kultūros paveldo objektų aprašymų ir nuotraukų. Šią informaciją prašome siųsti el. pašto adresu [email protected] .

Raginame visus susidomėjusius naudotis šio projekto teikiamomis galimybėmis, plėsti ir gilinti žinias, aktyviai pažinti kultūros paveldą ir būtinai dalintis su visais savojo pažinimo rezultatais.

Visiems linkime turiningų įspūdžių, gražių bendrystės išgyvenimų, pažinimo džiaugsmo akimirkų. O kad kelionė po paveldo pasaulį būtų aiškesnė ir nuoseklesnė, siūlome į ją leistis su nedideliu, bet pravarčiu leidiniu – prof. dr. Rasos Čepaitienės ir dr. Živilės Mikailienės metodine priemone „Pasaulis prasideda čia“.